Cytaty #6

Ostatnie cytaty przypadły Wam do gustu, znaleźliście tam dawkę motywacji. Mam nadzieję, że tym razem Was nie zawiodę…

„Nie przepraszaj za to, że go kochałaś. To część ciebie, część, której musisz pozwolić odejść, ale dzięki niej jesteś dziś tym, kim jesteś.” 
Richelle Mead
„A to nie tak łatwo wstać, gdy nie wiadomo dokąd pójść”
Wiesław Myśliwski 
„Bo ja codziennie wierzę, że jutro będzie lepiej.
Na pewno.
Bo jutro na pewno stanie się coś dobrego.
Trzeba tylko przetrzymać dziś. I to nic, że najczęściej jutro nie było lepiej i jutro zamieniało się w kolejne jutro.
Ale ja wiem, że kiedyś na pewno nastąpi to lepsze jutro.
Trzeba tylko poczekać.”
M. Maślanka
„Nie boję się mojej przyszłej samotności. Nie może być gorszej samotności, niż ta którą przeżywam obecnie.”
„Wszystkim się wydaje, że tylko delikatne, słabe kobiety potrzebują silnych mężczyzn. Brednie. Chciałabym poznać kogoś o silniejszym charakterze od mojego. Kogo nie zdominuję. Kogoś kto nie będzie mnie pytał o zdanie, kto powie mi, że będzie tak jak on chce i już. Faceta, który szybciej wyniesie mnie na rękach z domu niż pozwoli mi w nim siedzieć. Kogoś kto zdejmie ze mnie obowiązek decydowania o wszystkim. Mężczyznę, który powie ‚Jesteś moją kobietą’. A ja po prostu będę.”
„Bardzo często jestem samotny z wyboru, ale nie czuję się opuszczony – to jest zasadnicza różnica. Przecież wiele rzeczy trzeba robić w samotności i właściwie najważniejsze rzeczy w życiu (…) ludzie wymyślili w samotności. Ale wtedy jest to samotność, którą się wybrało świadomie.(…) Samotność jest chronicznym przeziębieniem duszy. Ludziom samotnym, co zresztą zostało zbadane, jest autentycznie zimno. Wielu ludzi samotnych idzie do internisty z przeziębieniem, a powinni iść do psychiatry, ponieważ są przemarznięci od środka i nie można ich ogrzać ani pod kołdrą, ani alkoholem. To rodzaj wirusa, bo jak tylko znajdują kogoś, to nagle wszystkie choroby im mijają. Dzisiaj to się nazywa psychosomatyzmem. Nie można leczyć ciała i zaniedbywać duszy albo odwrotnie.”
Janusz Leon Wiśniewski
„Proszę się wziąć w garść powie mi pan psycholog, a ja mu odpowiem, że ze swoimi smutkami się już w garści nie mieszczę”.
Piotr Adamczyk
„Zamiast się nieustannie krytykować, potraktuj siebie tak jak kogoś, kogo kochasz. Aha, i jeszcze jedno: pogódź się z tym, że każdego dnia na pewno coś spieprzysz”.
Brene Brown
„Są takie rzeczy, których nie chcesz robić, przysięgasz, że ich nie zrobisz, zabraniasz sobie, a potem to nagle dzieje się samo. Nie da się ich nawet przeanalizować, nie podlegają procesom myślowym: dzieją się i już, pozostaje tylko patrzeć na siebie ze zdziwieniem i zapewniać, że nie ma w tym twojej winy, po prostu samo się stało.”
Dmitry Glukhovsky
„Wie już coś o niej. Gdy jest radosna ma rozpuszczone włosy, gdy jest jej smutno wiąże je w kucyk, a gdy o czymś myśli, obgryza paznokcie. To wystarczyło, by mógł ją pokochać.”
„- Nie noszę już czerwonej szminki. Kupiłam perfumy.
– Dlaczego? – zapytał.
– One nie zostawiają tak trwałych śladów. Bywają ulotne jak nasze uczucia…”
„A kto powiedział, że życie jest łatwe? Jak o coś walczysz, to potem bardziej to szanujesz. A jak wszystko masz podane na tacy, to potem nawet nie zauważasz, ze to masz.”
Magdalena Witkiewicz

„Domyśl się, że ze mną jest źle… Przyjdź, przyjdź, przyjdź!”

Michaił Bułhakow

„Przestań spędzać czas z niewłaściwymi ludźmi. Życie jest zbyt krótkie, aby poświęcać czas ludziom, którzy wysysają z Ciebie szczęście. Jeśli ktoś chce Cię w swoim życiu, zrobi dla Ciebie w nim miejsce. Nie powinieneś musieć o to walczyć. Nigdy nie poświęcaj się dla kogoś kto Cię nie docenia. I pamiętaj – prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którzy wspierają Cię w najgorszych chwilach, a nie w najlepszych.”
„Dla mnie byliśmy w układzie. Tak. Układ. To chyba najlepsze słowo. Nigdy nie byliśmy w związku. Spotkałem ją, dobrze mi się z nią rozmawiało, czułem się przy niej bezpiecznie, czułem łączącą nas nić porozumienia. Przytulaliśmy się, całowaliśmy się, mieliśmy seks. Bliskość fizyczna dla ludzi bez zobowiązań nie jest zobowiązująca. Powstała więź, tyle, że bez przywiązania. Ona nie może mnie zranić porzuceniem i odejściem. Ja nie złożyłem jej żadnych obietnic i odchodząc, nie muszę mieć poczucia winy. Mam z nią układ. Nie związek. Układ jest z natury hedonistyczny, nie ma w nim odpowiedzialności. I mało jest w nim zaufania. Po chwili zdałem sobie sprawę z paradoksu tej sytuacji. Nie było w moim życiu żadnej innej kobiety, której ufałem bardziej.”
J.L.Wiśniewski
”Moim zdaniem istnieje nowy kanon piękna, dużo mniej konwencjonalny. Jest dużo kobiet, które ze stereotypowego punktu widzenia nie są pięknościami, ale mają w sobie naturalność, prawdę, harmonię i to daje głębokie piękno. Są świetliste, czyste. Nie wiem, na czym to polega, ale jest w nich coś takiego, że chcesz je dotknąć, jak wody źródlanej. To jest nowy kanon urody.”
Krystyna Janda
„Przestań odrzucać nowe związki, bo poprzednie nie wyszły. Zrozumiesz, że istnieje powód spotkań kolejnych osób w Twoim życiu. Niektóre Cię przetestują, inne wykorzystają, a kolejne nauczą czegoś nowego. Ale najważniejsze – znajdą się takie, które obudzą w Tobie to, co najlepsze.”
„Może człowiek, jak skóra na dłoniach, robi się twardszy pod wpływem stale zadawanego bólu.”
Veronica Roth

„Bardzo rzadko nie myślę o niczym. Bardzo rzadko mam takie chwile, że idę sobie i nic mnie nie obchodzi, nie myślę o niczym, tylko idę lekko. Przeważnie mam w głowie wielki szum. To jest może jakaś wada albo jakaś choroba umysłowa, żeby nie potrafić czasem nie myśleć”.
E. Stachura
„Jesteś jak dzieciak trochę, wiesz? Pójdziesz ogolić nogi, wracasz cała we krwi. Cieszysz się jak widzisz balona. Wierzysz w miłość jak nikt inny i kochasz najmocniej na świecie. Przecież ty nie jesteś przystosowana do tego świata. Ciebie boli to,że ktoś krzywdzi, że ktoś umiera,że są wypadki, jest zło, ludzie są zawistni, dziwki są tanie”.
J. Lynn
„Kocham Cię jeszcze. Ani mnie powiedzieć nie wolno tego, ani Tobie wiedzieć.”
Kazimierz Przerwa
Pięć ostatnich cytatów podbiło moje serce! A do Was, które najbardziej trafiły? 

Podobne wpisy

Podziel się:
 • Mi ten pierwszy."Nie przepraszaj za to, że go kochałaś. To część ciebie, część, której musisz pozwolić odejść, ale dzięki niej jesteś dziś tym, kim jesteś." Richelle Mead Jakos tak obudzil wspomnienia i pewne rzeczy uswiadomil. Dziekuje i pozdrawiam serdecznie Beata

  • pnk

   Cieszę się, że to co robię w jakimś stopniu pomaga, pozdrawiam ciepło 🙂

 • A mnie najbardziej te dwa: "A to nie tak łatwo wstać, gdy nie wiadomo dokąd pójść" oraz "Może człowiek, jak skóra na dłoniach, robi się twardszy pod wpływem stale zadawanego bólu." jakoś tak żywo do mnie mówią 🙂

  • pnk

   Też je bardzo lubię, są bardzo prawdziwe 🙂

 • "Przestań odrzucać nowe związki, bo poprzednie nie wyszły. Zrozumiesz, że istnieje powód spotkań kolejnych osób w Twoim życiu. Niektóre Cię przetestują, inne wykorzystają, a kolejne nauczą czegoś nowego. Ale najważniejsze – znajdą się takie, które obudzą w Tobie to, co najlepsze."

  Każda osoba czegoś nauczyła 🙂 dzięki temu jestem o wiele silniejsza!

  • pnk

   Ja mam tak samo 🙂 ściskam 🙂

 • Ten pierwszy o kochaniu bardzo życiowy… Stachura i Bułhakow – klasycy wiecznie żywi;)

  • pnk

   🙂 zgadzam się

 • Ten autorstwa Brene Brown. Czytałam kiedyś książkę, z której ten cytat pochodzi. Na aktualny moment w moim życiu jest w sam raz 🙂

  • pnk

   Też muszę kiedyś przeczytać, bo mam tak samo jak Ty 😉

 • Ten Stachury jest świetny! Też mam w głowie nieustanny szum i jak to niektórzy określają "bałagan w głowie" 😉

  • pnk

   Mam tak samo 🙂

 • Piotr Adamczyk o smutkach – mistrzostwo w prostocie 🙂

  • pnk

   Bardzo go lubię 🙂

 • "A to nie tak łatwo wstać, gdy nie wiadomo dokąd pójść"
  Wiesław Myśliwski

  ten zdecydowanie 🙂

  • pnk

   Strasznie prawdziwy :*

 • Viv

  "Przestań odrzucać…" i oczywiście cytat z J.Lynn (uwielbiam!).

  Ech, Doluś, chyba muszę przestać czytać Twoje posty z cytatami, bo zawsze po nich zaczynam rozmyślać, jak zagmatwaną wewnętrznie jestem osobą… 😉

  • pnk

   Ja też jestem strasznie zagmatwana 🙂

 • Dola, czytam ten tekst trzeci raz bo nie wiedziałam co wybrać 🙂

  "Wszystkim się wydaje, że tylko delikatne, słabe kobiety potrzebują silnych mężczyzn. Brednie. Chciałabym poznać kogoś o silniejszym charakterze od mojego. Kogo nie zdominuję. Kogoś kto nie będzie mnie pytał o zdanie, kto powie mi, że będzie tak jak on chce i już. Faceta, który szybciej wyniesie mnie na rękach z domu niż pozwoli mi w nim siedzieć. Kogoś kto zdejmie ze mnie obowiązek decydowania o wszystkim. Mężczyznę, który powie 'Jesteś moją kobietą'. A ja po prostu będę." Z jakiej to książki, to o mnie…

  Bardzo przypadł mi do gust też ten J.Lynn. Dużo naprawdę dużo fascynujących słów. Muszę sobie dawkować, bo głowa i serce mi eksplodują, wiesz? :**

  • pnk

   Nic Ci kochana nie eksploduje :* silna jesteś 🙂

 • "A kto powiedział, że życie jest łatwe? Jak o coś walczysz, to potem bardziej to szanujesz. A jak wszystko masz podane na tacy, to potem nawet nie zauważasz, ze to masz." Świetne cytaty, min. ten. Sama prawda.

  • pnk

   Cieszę się, że się podoba 🙂

 • Cholera, nie wiedziałam, że Adamczyk tak ładnie powiedział o smutku, bardzo dobry cytat.

  • pnk

   Adamczyk ma wiele pięknych cytatów 🙂

 • Dla mnie najfajniejszy jest ten: "Zamiast się nieustannie krytykować, potraktuj siebie tak jak kogoś, kogo kochasz. Aha, i jeszcze jedno: pogódź się z tym, że każdego dnia na pewno coś spieprzysz".
  Każdy ma prawo do niedoskonałości i błędów

  • pnk

   Nie ma ludzi idealnych, dlatego warto pamiętać o tym, że czasem coś nam nie wyjdzie i być wyrozumiałym dla innych 🙂

 • A mnie się podoba ten: "szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak – od innych" 😉 Miłego końca tygodnia 🙂

  • pnk

   I nawzajem 🙂

 • Mi podszedł ostatni "Kocham Cię jeszcze. Ani mnie powiedzieć nie wolno tego, ani Tobie wiedzieć."
  Kazimierz Przerwa ,,,może dlatego, że niedawno byłem po rozstaniu. Pozdrawiam

  • pnk

   O to mamy podobnie, proszę się trzymać ciepło, pozdrawiam

 • Baaaaardzo lubię cytaty. 🙂 Z wyżej wymienionych wybieram ten: "Zamiast się nieustannie krytykować, potraktuj siebie tak jak kogoś, kogo kochasz. Aha, i jeszcze jedno: pogódź się z tym, że każdego dnia na pewno coś spieprzysz". Cudowne. Dodaję do swojej kolekcji. 🙂

  • pnk

   To zapraszam do siebie na dłużej tu często goszczą cytaty 😉

  • Zaproszenie przyjęte. 🙂 Fanpage polubiony. 🙂

 • Podoba mi się wiele cytatów, ale nie zapamiętuję ich niestety na długo…. Zapraszam , melodylaniella.blogspot.com

  • pnk

   To trzeba sobie zapisywać 🙂

 • mnie się najbardziej podoba cytat Brene Browna i przedostatni 🙂

  http://lamodalena.blogspot.com/

  • pnk

   Wcale się nie dziwię 🙂

 • "- Nie noszę już czerwonej szminki. Kupiłam perfumy.

  – Dlaczego? – zapytał.

  – One nie zostawiają tak trwałych śladów. Bywają ulotne jak nasze uczucia…"

  Jeden z wielu. Zawsze mnie zaskakiwało, że ludzie potrafią powiedzieć coś tak naprawdę szczerego i życiowego. Jestem niewolnicą tych wszystkich słów, pozostawionych przez mądrych ludzi. Przy każdym łza zawsze się kręci w oku. Spiszę sobie je do zeszytu, na pewno!

  Poza tym nominowałam Cię do Liebser Blog Award! Będzie mi niezmiernie miło, jeśli odpowiesz na nominację!! 🙂
  Pozdrawiam, Oliwia —-> http://zjadamszminke.blogspot.com/

  • pnk

   Odpowiem gdy tylko znajdę chwilę, bo u mnie brak czasu przez życiową rewolucję 🙂

 • P.S. Obserwuję! 🙂

  • pnk

   Cieszę się 🙂

 • Piękne i bardzo życiowe cytaty. Sama prawda 🙂

  • pnk

   Cieszę się, że się podobają 🙂

 • "Zamiast się nieustannie krytykować, potraktuj siebie tak jak kogoś, kogo kochasz. Aha, i jeszcze jedno: pogódź się z tym, że każdego dnia na pewno coś spieprzysz". Wprosto idealny cytat dla mnie 😛 Bo ostatnio w moim natłoku obowiązków to spieprzenie czegoś jest już prawie jak rutyna 😀

  • pnk

   To musisz uważać 😀 bo czasem pewnych spieprzonych rzeczy nie da się naprawić 🙂