Kreatywni się nie nudzą. Drugie urodziny bloga.

Czasem zastanawiam się dlaczego są ludzie, którzy się nudzą. U mnie w słowniku nie występuje takie słowo. Zawsze jest coś do zrobienia. Zawsze jakiś pomysł wpadnie do głowy. Za to z czasem bywa gorzej, jego zdecydowanie brakuje. Zwłaszcza blogującym rodzicom. Prawda?

Definicja kreatywności z Wikipedii:

Jesteście zdolni do tworzenia czegoś nowego? Ja uwielbiam, sam proces twórczy może być świetną zabawą. Kreatywni ludzie, nie tylko tworzą dzieła sztuki czy nowe wynalazki, to także blogerzy, kucharze, rzemieślnicy, którzy mają jakaś wizję i ją realizują. Każda rzecz może stać się inspiracją. Dlatego nie wiem jak można się nudzić? Pamiętacie piosenkę z dzieciństwa, „że w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Mit, kompletny. Dzieci mają teraz tyle możliwości, że nie mogą się nudzić. Nie mówię tu o tabletach i tv. Mają tyle materiałów, elementów, zabawek, że tylko potrzeba trochę chęci i wyobraźni by się nigdy nie nudzić. No ale wszystko zależy od rodziców.

 Nie pojmuję też jak kobiety mogą się nudzić, a no tak, bo jak nie leci w tv kolejny serial, to życie jest szare i smutne prawda? Nie ma innych rozrywek, książek, ciast do upieczenia czy czegokolwiek co można by stworzyć. Jest tylko NUDA. Dawniej też taka byłam. ogłupiona serialami z tv, nudziłam się i siedziałam przed ekranem. Potem jednak dotarło do mnie, że to nie to. Ja tak nie chce. Chcę mieć własne miejsce gdzie będę mogła tworzyć, rozwijać się. I tak o to powstał blog. Ten blog, co prawda wtedy funkcjonował pod inną nazwą. ale od tego czasu tyle znajomych blogerskich twarzy też zmieniło nazwę, że to normalna kosmetyka. I tak zniknęła „Dola – co mi w duszy gra”.

Podróż na Księżyc to moja kreatywna podroż przez życie. Moje miejsce gdzie mogę pokazać Wam jak coś stworzyć, upiec czy zmajstrować. Chce byście byli moją inspiracją, a ja Waszą.

I tak minęły dwa lata. Odkąd tutaj piszę, to poznałam wielu fantastycznych ludzi z branży, ciepłych, pomocnych, szalonych i wręcz cudownych. Znalazłam bajeczne światy i tony inspiracji, które pozwalają mi się rozwijać. Blog otworzył przede mną wiele drzwi, mam więcej możliwości. Czytając inne blogi poszerzam swoją wiedzę i wiem, że na wiele rzeczy mamy wpływ, ale bywamy nieświadomi. Lubię dzielić się  z Wami swoimi opiniami, przemyśleniami czy spostrzeżeniami. Mam nadzieję, że nasza przygoda szybko się nie skończy i, że bawicie się tak dobrze jak ja.

Dwa lata, matko kiedy to zleciało?

Podobne wpisy

Podziel się: