Kobieto, rozwijaj się!

Dziś będzie motywująco! Ten post chodził za mną już jakiś czas. Sama nad sobą pracuję, szukam inspiracji i pomysłu na siebie, więc nie rozumiem jak można stać w miejscu.

Nie bądź owcą

Od lat ludzie pędzą za tym co modne, to zjawisko jest widoczne dość wyraźnie wśród kobiet. 
Kilka podłapie jakiś temat, a inne biegną za nimi, bo chcą być “FAJNE”.
To nie jest fajne! Upodabniasz się do stada, a owce wyglądają tak samo i tylko ich właściciel może rozróżnić, która to “Mela”, a która to “Hela”… Więc znajdź coś innego, co cię wyróżni, co sprawi, że będziesz wyjątkowa i nie znikniesz wśród tłumu i nie chodzi mi tu o malowanie włosów na różowo…

Szukaj

Znajdź hobby, pasję, która doda ci skrzydeł! Która sprawi, że mimo wszystko będziesz się uśmiechać i latać. Jest tyle możliwości, maluj, wyszywaj, fotografuj, gotuj, pisz, ale nie siedź i nie oglądaj tylko seriali! Nic ci to nie da, prawda, bo czego mogłabyś się nauczyć z serialu?

Pytaj

Nie jesteś pewna jaki kolor włosów będzie ci pasował? Chciałabyś coś zmienić, nie wiesz tylko co byłoby dla Ciebie dobre? Idź do fryzjera, zapytaj, za to nie musisz płacić, fryzjer chętnie udzieli Ci odp., przedstawi swoją wizję i potem możesz iść do następnego, przemyśl i zmień coś jeśli czujesz potrzebę. Nie rób tego w emocjonalnym szale.

Nie bądź popielniczką

Palisz? Myślisz, że ktoś będzie chciał być z popielniczką? Ty śmierdzisz! Żadne perfumy ci nie pomogą. Rzuć to, poczuj smak życia i coś innego niż tylko papierosy. Myślisz, że twoje dziecko kiedyś będzie pamiętało coś więcej z przytulanek z tobą niż smród papierosów? I nie mów mi, że to cię uspokaja, zaparz sobie melisy… 

Internet daje wiele możliwości

Dziś na YT jest masa poradników o tym jak się malować i jak się nie malować. Obejrzyj, dowiedz się co ci pasuje, co nie, co robić, a czego nie… A nie chodzisz wymalowana podkładem, który jest za ciemny dla Ciebie. Zobacz jak poprawnie zająć się brwiami! A nie robisz sobie dziury lub tak cienkie, że trzeba się do Ciebie zbliżyć, by dostrzec, że w ogóle masz brwi.

Idź do przodu

Przestań grać ofiarę losu, weź się w garść, nie siedź, nie wałkuj 100 razy tego co było, przeżyłaś rozstanie z facetem, ogarnij się! Pokaż klasę! Pomaluj paznokcie, pokaż światu, że jesteś silna, a nie tylko beczysz wszędzie, że nic Ci się nie chce. Sama nad sobą się użalasz, to od Ciebie odpycha! 

Rób wszystko, zmieniaj, próbuj, doświadczaj tylko nie stój w miejscu, nie trzymaj się przeszłości. Zadbaj o przyszłość, naucz się czegoś. Zrób coś dla siebie. Działaj, spełniaj marzenia! Rusz się!

Miłego poniedziałku!

Podziel się: