Bo każdy koniec, jest początkiem czegoś nowego…

Moi Drodzy, pusto tu ostatnio, prawda? Wyczekuje ktoś postu ode mnie? Czy nikt na mnie nie czeka? Ciekawi Was dlaczego zapanowała cisza? Jeśli tak, to już wyjaśniam.

Od kilku lat nie żyłam, ja wegetowałam. Ja po prostu byłam, wstawałam, robiłam co miałam, kładłam się wieczorem spać, przeżywałam to co mocniej mnie ukuło i byłam… Tylko tyle.
Od tak sobie czekałam… Na co? Na szczęście? 
 Ożywałam co prawda co 6 tygodni gdy ktoś zjawiał się u mnie i udawałam, że jest mi dobrze gdy jest. Ale nie było… 
Marzyłam, planowałam, tkwiłam w tej szarej codzienności z ambicjami, ale bez siły, by dźwigać dodatkowe ciężary. Lubię rutynę, lubię gdy panuje porządek, ale zbyt ciasno otuliłam się tym “bezpiecznym kocem”. Zaczęłam się dusić tym wszystkim, tym pozornym spokojem, tym udawaniem, że pasuje mi tak jak jest…

Tak było wiele miesięcy temu, chyba nikt tego nie zauważył. Czułam się troszkę jakbym miała depresję. Byłam świetną w roli “jest spoko, nic mi nie jest”, ale tylko dlatego, że nie chciałam by ktoś widział, że coś mnie przytłacza, ponieważ męczyliby mnie tysiącem pytań, a to by mnie tylko dobiło..
I chociaż nie upadłam to wstałam, odrodziłam się na nowo.. Czuję, jak nowo narodzona.
Jak to zrobiłam? Nie wiem, to samo z czasem przyszło. Zbierałam siły, by teraz w końcu iść po swoje. Zmieniłam myślenie, uwierzyłam w siebie, wiem, że mogę… Skoro inni mogą to nie mogę być gorsza. Przestałam obawiać się nowego, odrzucam myśli o porażce, będzie co ma być. 
I co mi dało takie nastawienie? Znalazłam pracę! I mam zamiar zrobić prawo jazdy. Przed czym strasznie się broniłam. Skąd ta zmiana? Nie wiem. To był impuls, nagle wstałam i powiedziałam sobie mam dosyć, wstałam i poszłam do pracy, nagle zaczęłam uczyć się przepisów ruchu drogowego. I wiecie co, daję radę. 

Więc jeśli jeszcze się wahacie, boicie czegoś spróbować to przestańcie pisać w głowie czarne scenariusze. Dajcie się ponieść, zróbcie to! Zacznijcie żyć!

Obiecuję, że postaram się wpadać tu tak często jak to tylko możliwe!
A czy u Was zaszły ostatnio jakieś zmiany?

Podziel się: