Cytaty #8

I to już 8 zbiór cytatów na moim blogu, lubicie je? Ja uwielbiam je tworzyć dla Was i dla siebie, zapisuję tu wszystkie piękne i mądre słowa.

“Po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się, zapomina i nawet nie czuje, że zimno, bo zapomniał, co to jest ciepło”.
William Faulkner
“Nigdy nie wstydź się, że chcesz czegoś więcej, że czegoś pragniesz, że coś czujesz. Masz prawo doznawać każdej emocji, której chcesz, i robić to, co sprawia Ci przyjemność, co sprawia Ci radość.”
“Pamiętam teraz słowa babci, która mówiła, że miłość jest wtedy, kiedy chcesz z kimś przeżywać wszystkie cztery pory roku. Kiedy chcesz z kimś uciekać przed wiosenną burzą pod osypane kwieciem bzy, a latem zbierać z tym kimś jagody… i pływać w rzece. Jesienią robić razem powidła i uszczelniać okna przed wiatrem. Zimą – pomagać przetrwać katar i długie wieczory, a jak już będzie zimno, rozpalać razem w piecu”.
Janusz Leon Wiśniewski 
“Związek jest trochę jak gra w pokera. Jeśli Ty dokładasz do puli złotówkę, a ja wszystko co mam, to komu będzie łatwiej odejść od stołu?”
“Powieść, podobnie jak kobieta, powinna pozostawiać uczucie niedosytu – dobre historie kończą się tam, gdzie chciałbyś je zacząć.”
„Tak mi trzeba wiedzieć, że się ktoś o mnie troszczy w tym obcym świecie. I wiem jak bardzo nie zasługuję na tę troskę – ja z moimi idiotycznymi depresjami i całą tą maszynerią spekulacji.”
“Szkoda, że nie możemy zatrzymać tej chwili, tu i teraz, żeby żyć w niej na zawsze.”
Suzanne Collins

“Za dużo się zastanawiasz, a potem nic nie robisz.”
Julio Cortázar

“Czasem nawet bez kilometrów żyjemy w związkach na odległość.”

“Najgorzej, kiedy ktoś się budzi rano i nikogo nie obchodzi, że się obudził. To jest prawdziwe nieszczęście, nie choroby, brak pieniędzy czy inne sprawy, których ludzie tak się boją.”
Anna Dymna

” Jak zwykle obdarzasz go silną emocją. I bronisz się z całych sił, by emocji tej nie nazwać przypadkiem właściwym imieniem. “
Andrzej Sapkowski

“Po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się, zapomina i nawet nie czuje, że zimno, bo zapomniał, co to jest ciepło.”
William Faulkner

“Czasami myślę, że jestem najbardziej samotnym człowiekiem ze wszystkich, którzy kiedykolwiek istnieli. (…) nie ma to nic wspólnego z obecnością innych; w istocie nienawidzę tych innych, którzy ograbiają mnie z samotności, a zarazem nie oferują mi prawdziwego towarzystwa.”
Irvin David Yalom

“Miłość nie nakłada obrączki i nie ściąga obrączki. Miłość nie poślubia ani się nie rozwodzi. Miłość nie włóczy się po sądach. Miłość się nie procesuje. Miłość nie przysięga i nie krzywoprzysięga. Miłość nie potrzebuje zapewnień o lojalności, wierności, wzajemności. Miłość nie potrzebuje wdzięczności. Miłość nie dzieli się na osobową i bezosobową. Miłość nie jest rozdarciem pomiędzy jednym a drugim ani pomiędzy jednym a wszystkim.”
Edward Stachura

“Ja nie mam problemów, ja mam sprawy do załatwienia.”
Martyna Wojciechowska

Zaskoczył Was dziś jakiś cytat?

Podziel się: