Ulubieńcy miesiąca – styczeń 2016

I czas na pierwszych ulubieńców miesiąca w tym roku… Ciekawi co dla Was przygotowałam? 
Troszkę propozycji dla Was mam, ale może zacznę od ogólnego podsumowania tego miesiąca i tego co się u mnie działo…

A działo się… 
Udzieliłam pierwszego wywiadu dla Zaniczki. Kochana jeszcze raz dziękuję za to, że mogłam się wypowiedzieć u Ciebie!!! 
Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem była dla mnie rocznica, cudowna i jakże romantyczna.
Ku mojej uciesze post o tym, że jestem introwertczką oraz o tym, że nie lubimy siebie, bo stajemy zbyt blisko lustra został przez Was pozytywnie odebrany! Zaskoczyliście mnie, nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania i zrozumienia.

Prywatnie dodam jeszcze, że po dwóch latach internetowej znajomości, z kimś dla mnie ważnym przeszliśmy level wyżej i pogadaliśmy przez telefon. Za kolejne dwa lata może w końcu napijemy się wódki… Trzeba mieć nadzieję, no nie?

A teraz czas na perełki z tego miesiąca.


Muzyka

CYGA – NOTHING PERSONAL

UNCLOWN DESPAIR – FROST

IGREKZET X COKEBEATZ – LOPIDOPTERA

KARTKY & GRES – HORYZONTY

IDENLINE – CALL ME

Muzycznie ten miesiąc mnie zaskoczył, która z propozycji trafia w Wasz gust najbardziej?

Książki

Marti Olsen Laney – INTROWERTYZM TO ZALETA – książka, o której wspomniałam w tym poście. Książka naprawdę dobra, dużo wyjaśnia, przyjemnie napisana. Wiele zdań w tej książce idealnie mnie opisuje. Poradnik jak najbardziej na plus. Porusza wiele zagadnień, obala stereotypy. Każdemu introwertykowi polecam, ale i nie tylko warto by ekstrawertycy też do niej zajrzeli!

Filmy


Nie może być inaczej, muszę zacząć ten miesiąc od francuskiej komedii, w dodatku ze wspaniałym aktorem…

Uziemieni – boska komedia!!! Były mąż z żoną w jednym aucie podczas podróży na ślub córki? Przepis na katastrofę gotowy… I jak to mówią kto się czubi ten się lubi. Tylko Francuzi mogli wymyślić taki scenariusz i takie przygody dla swoich bohaterów. Polecam!!!
Palimpsest –  skusiłam się na ten film z powodu Cieleckiej, nie żałuję. Od początku do końca oglądałam z ogromnym zainteresowaniem. Rzadko oglądam polskie produkcje, tą jednak śmiało mogę polecić!

Fotograf (2015) – czeski film, zdecydowanie dla każdego. Ma to być biograficzny film z elementami dramatu i komedii,  przedstawiający życie czeskiego fotografa Jana Saudka. Dlaczego nie dla każdego, nie jest to nic powalającego, mi jednak się podoba. Nawet bardzo, z chęcią obejrzę go jeszcze raz. Historia ciekawa, zwłaszcza intrygowała mnie młoda asystentka, która chciała koniecznie zostać artystką.

Obejrzałam jeszcze dwa inne filmy, ale nie uważam by były godne polecenia. Odważ się zdobyć faceta i Zanim się rozstaniemy. Może jedynie ten drugi zasługuje na małą pochwałę, ale tak jak mówię nic szczególnego w sobie nie mają.

Zapach


Wosk Yankee Candle BLACK PLUM BLOSSOM – cudowny słodki kwiatowy zapach z nutą piżma… Rozkosz dla nosa! Bałam się tego zapachu, a on jest tak zmysłowy, taki zniewalający, że umila rozkosznie czas.
Uwaga nowa kategoria!!!


Cytaty

Związku z podjętą decyzją, o tym, że nie będzie już wpisów z cytatami, postanowiłam je włożyć w ulubieńców, co Wy na to?

”Twoim najsilniejszym atutem jest wyobraźnia. Wyobrażaj sobie tylko rzeczy dobre i piękne. Ty i twój los jesteście tym, czym twoje myśli i wyobrażenia.”
— Joseph Murphy

“ Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć. Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała. ”
— Adam Szustak

“Była wdzięczna losowi, że przestała za nim tęsknić i odczuwa obojętność. Nie zasługiwał na to, aby za nim tęsknić. ”
— Erik Axl Sund “Obłęd”

“Trochę się zdenerwowałam, a trochę mi się zrobiło smutno. Zawsze mi jest
smutno, kiedy się przekonuję, że oceniłam kogoś za wysoko.”
— Joanna Chmielewska

Niestety w tym miesiącu brakuje pozycji z kategorii #kosmetyki i wpisy innych blogerów, obiecuję poprawę w przyszłym miesiącu!!!

A jacy są Wasi ulubieńcy w tym miesiącu? 

Podziel się: