Seks, miłość i dramat…

Chciałabym Wam przedstawić 3 filmy, które w przeciwieństwie do „50 twarzy Grey” są mocne, a w historie w nich przedstawione jestem wstanie uwierzyć. Żadna z nich nie jest typowym love story, są to gównie dramaty, które warto zobaczyć.

Na początek zacznę od filmu, który naprawdę mnie poruszył, jest to”LOVE” w reżyserii Gaspara Noé. Niestety dla wielu to zwykłe porno. Poza mocnymi scenami erotycznymi nie widzą nic więcej. To mnie strasznie smuci, bo dramat jaki przeżywa główny bohater jest fascynujący. Kto oglądał i skupił się na samej historii, wie, że Murphy spotyka miłość swojego życia, niestety dopuszcza się zdrady, co definitywnie kończy jego związek z jego ukochaną Electrą. Mimo wejścia w nowy związek i założenia rodziny, nie potrafi zapomnieć o swojej miłości. Zabiera nas do wspomnień, pokazuje dramatyczne i piękne chwile, które spędził z ukochaną. Doskonale widać siłę uczucia łączącego tych dwoje, zaborczość i w końcu żal za popełnione błędy. 
Kolejnym filmem, który pokazuje ciekawy związek jest „9 Songs” wyreżyserowany przez  Michaela Winterbottoma. Matt i Lisa młodzi, szaleni fani rocka. Przez cały film zadawałam sobie pytanie czy łączy ich miłość czy to tylko namiętność? Związek trwa 12 miesięcy, historia jest przedstawiana z punktu widzenia Matta, więc tak jak w poprzednim filmie możemy dowiedzieć się jak faceci potrafią kochać, co czują i, że też potrafią płakać.

Trzecim filmem, który na pewno zapadł mi w pamięci jest „Dziennik Nimfomanki„, reżyserią zajął się Christian Molina. Poruszająca opowieść o kobiecie uzależnionej od mężczyzn i seksu. Kontakt fizyczny z facetami dla bohaterki moim zdaniem jest głownie sposobem by radzić sobie z emocjami. Widzimy dokładnie jak Val stacza się, rzuca pracę, zatrudnia się w burdelu, a tak naprawdę cały czas szuka miłości. Gdy wydaje się, że jej los się odmienił,bo  znajduję kogoś, komu mogłaby być wierna, a seks przestaje być najważniejszy, los znowu przemienia jej życie w dramat.

Czy widzieliście, któryś z tych filmów? Jak wrażenia? Zachęciłam Was do obejrzenia. Znacie jakieś dramaty godne polecenia, piszcie!

Podziel się: