Bat-tort czyli Batman na słodko.

 

 

 

 

 

Jeśli nie śledzicie mnie na portalach społecznościowych to pewnie nie widzieliście mojego tortu na dwudzieste-piąte urodziny. Tak, zaszalałam z tematem, trochę. Zrobiłam sobie tort z emblematem Batmana. Czarny jak noc. Może nie wyszło idealnie, ale to moja pierwsza próba i jestem dumna z efektu. Taki tort możecie zrobić sami, nawet jeśli uważacie, że nie macie talentu, szkolenia też nie są potrzebne.

 

Ciekawi jak go zrobić? Przygotowałam przepis na krem i instrukcje jak wykonać dekoracje.

 

Bat-tort czyli Batman na słodko

 

Biszkopt jasny, okrągły (opcja dla leniwców kupujemy gotowy)

2 łyżki mleka

200g masła

2 szklanki cukru pudru

7 łyżek kakao

Dodatki: owoce, dżem, migdały, orzechy i co tam jeszcze wyobraźnia podpowie.

Wszystkie składniki muszą być w temperaturze pokojowej.

Masło i cukier ucieramy w misce za pomocą miksera, masa musi być puszysta. Dodajemy kakao (można zrobić też jasny krem, zamiast kakao dodajemy ekstrakt z wanilii) i mleko, dalej ucierając. Jeśli krem wyszedł za gęsty dolewamy mleka, jeśli jest za rzadki dodać należy cukru pudru.

Gdy krem już gotowy, dzielimy biszkopt na trzy równe części. Jeśli chcecie możecie skropić blaty biszkoptu sokiem z brzoskwini z dodatkiem spirytusu. Smarujemy pierwszy blat kremem, nakładamy owoce/dżem/orzechy (ja użyłam malin). Nakładamy kolejny blat ciasta i wykonujemy te same czynności (w tej warstwie położyłam karmelizowane płatki migdałowe i borówki). Nakładamy ostatnią biszkoptową warstwę i całość smarujemy gładko kremem. Odkładamy tort na godzinę do lodówki, by się schłodził przed nałożeniem dekoracji.

 

Dekoracja

 

Czarny lukier plastyczny (masa cukrowa) 500g

Żółty lukier plastyczny 100 g

Przydadzą się: wałek, nożyk, szablon

 

Wyjmujemy tort z lodówki.  Czarny lukier (lukier kupiłam na allegro) rozwałkowujemy na blacie, najlepiej w kształt przypominający nasz tort. Małą kulkę masy należy zostawić do przygotowania nietoperza. Lukier musi być cienki, max 2 mm. Delikatnie odrywamy go od blatu i nakładamy na tort, wszystkie zagniecenia staramy się wygładzić. A na samym dole nadmiar odcinamy dookoła toru nożykiem.

Czas na przygotowanie emblematu. W google należy znaleźć wzór “znaczka” Batmana i wydrukować. Jeśli jak ja nie posiadacie drukarki, wystarczy do ekranu monitora przyłożyć kartkę i odrysować wzór. Wycinamy szablon. Na blacie rozwałkowujemy cienką warstwę żółtego lukru, przykładamy szablon i za pomocą nożyka wycinamy owal, umieszczamy go na środku tortu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z szablonu wycinamy nietoperza. Czarną masę rozwałkowujemy, przykładamy nietoperza i wycinamy. Nakładamy go na żółte pole i już! Bat-tort gotowy! Prawda, że łatwe? Mylę, że taki Batman na słodko to nie tylko fajna opcja na przyjęcie dla dzieci. Z całą pewnością duży fan Batmana też się ucieszy z takiego tortu, prawda?

 

Tort był pyszny, wszyscy zajadali go ze smakiem, a krem czekoladowy nasłuchał się wielu komplementów.

Jeśli macie jakieś pytania zostawcie komentarz.

Podziel się: