Diy: organizer nie tylko na okulary.

Organizer na okulary – dziś historia białej ściany, która przyprawiała mnie o depresje. Budzę się rano i w oczy rzuca mi się puste pole, białe, nudne… Zrodził się w mojej głowie pomysł by wypełnić pustkę. Często na nią spoglądam, dlatego uznałam, że to idealne miejsce na coś w rodzaju tablicy “na przypomnienia”. Fanie byłoby gdyby miała też inne funkcje, na przykład wieszak na okulary. Nie wiem dlaczego ale jakaś czarna dziura uwielbia je wciągać i nigdy nie mogę ich znaleźć. Szukałam w sklepach jakiś organizerów, tablic, wszystko wyglądało zwyczajnie, biurowo, a ceny z kosmosu… Aż trafiłam na Instagramie na biurko nad którym wisiała “tablica” z małych kwadracików. Wyglądało, że zrobione zostało z kawałka metalowego panelu ogrodzeniowego. Postanowiłam więc znaleźć coś takiego w sklepie budowlanym. Pomarzyć można, że znajdziesz to co sobie wymyślisz, nic się nie nadawało. Jakieś prostokąciki, zero kwadratów. Wzięłam więc co było i zrobiłam sobie wieszak na okulary. Postanowiłam też przygotować instrukcję dla Was, bo może też macie nagą ścianę, która aż się prosi o wykorzystanie. A może Wam też czarna dziura porywa okulary?

 

Wykorzystane rzeczy do tego diy:

w roli głównej – siatka zbrojeniowa (panel, wielkość zależy od Was),
role drugoplanowe  –
druciana szczotka, szmatka, rozpuszczalnik,
podkład antykorozyjny, pędzel, farba w sprayu, wieszaki kuchenne samoprzylepne.
Zaczynamy od przycięcia siatki na potrzebny Wam wymiar. Możecie poprosić Pana w sklepie budowlanym o docięcie, jeśli nie chcecie lub nie macie narzędzi by się tym zająć. Mi pomógł brat przy użyciu szlifierki.

Oczyszczamy za pomocą drucianej szczotki rdzę z panela ogrodzeniowego.
Całość odtłuszczamy za pomocą szmatki namoczonej rozpuszczalnikiem.
By uniknąć ponownego rdzewienia  zabezpieczamy podkładem antykorozyjnym.
Po wyschnięciu podkładu można pomalować organizer farbą w sprayu. Należy pamiętać, że lepsze będą dwie cienkie warstwy niż jedna grubsza.
Organizer jest gotowy. Powierzchnie, do której będziecie przyklejać wieszaki należy odtłuścić, jeśli będzie to ściana – musi być odkurzona i należy zastosować wieszaki przystosowane do przyklejania do ściany, te kuchenne mogą się nie nadawać.

 

 

Organizer nie tylko świetnie się sprawdzi do przechowywania okularów, by zawsze były pod ręką i żadna czarna dziura ich nie pochłaniała. Idealnie nadaję się do zamieszczania wspomnień zapisanych na zdjęciach, notatek, inspirujących cytatów, własnych prac czy biżuterii.

Jak Wam się podoba mój dzisiejszy projekt?

 

Podziel się: